V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024 r.

• W liturgii najbliższych dni obchodzić będziemy:
    • w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
    • w środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
    • w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
    • w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski;
    • w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

• We wtorek o 17.30 uroczystą procesją rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych. W tym tygodniu będziemy je rozpoczynać o 17.30 i połączymy je z nowenną do św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, archidiecezji krakowskiej i naszej parafii. Msze św. wieczorne będą się rozpoczynać od razu po zakończeniu nabożeństwa.

• Zachęcamy do pielęgnowania zwyczaju gromadzenia się w maju przy kapliczkach na śpiewanie litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy się troszczą o ich wygląd odnawiając je i przyozdabiając na czas majówek.

• Na początku miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. Intencja apostolstwa modlitwy na maj brzmi: Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii. W naszej parafii prosimy o modlitwę w intencji ks. jubilata Antoniego, a także za księży rodaków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W ich intencji modlimy się w każdy I czwartek przed wieczorną mszą św.

• Ponieważ w I piątek maja przypada uroczystość Królowej Polski - Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego, dlatego zachęcamy do korzystania z okazji do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. lub w czwartek podczas Godziny Świętej czyli od 17:00. Mamy nadzieję, że wszyscy parafianie będą obchodzić uroczystość odpustową w stanie łaski uświęcającej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W I sobotę miesiąca od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do czwartku.

• W sobotę nabożeństwo majowe zakończymy modlitwą do św. Jana Pawła II. Odczytane będą intencje powierzane wstawiennictwu świętego papieża, a msza wieczorna będzie sprawowana w tych intencjach. Po mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

• W przyszłą niedzielę będziemy świętować odpust parafialny ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Sumę o godz. 11:30 odprawi ks. prałat Antoni Zuziak, który w tym roku przeżywa złoty jubileusz kapłaństwa. Kazanie wygłosi brat dostojnego jubilata, ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak. Prosimy o liczny i odświętny udział w sumie i procesji odpustowej. Tą uroczystością chcemy podziękować za posługę kapłańską księdza jubilata m.in. w naszej parafii.

• Bóg zapłać mieszkańcom Zarębówki za ofiarę na sprzątanie kościoła.